اطلاعیه فروشگاه

این فروشگاه با هدف رفع نیاز علمی کشور عزیزمان ایجاد گردیده است.

دانلود پاورپوینت موج شكن

دانلود پاورپوینت موج شكن

 

 

 

 

 

 

 

مقدمه 

فرآيند احداث موجشكن سنگي داراي متغيرهاي فني و اقتصادي متعددي است كه براي ساخت يك موجشكن بايد بر آنها تسلط يافت و زماني كه اين متغيرها كاملا درك كردند نقطه آغازي براي طرح و اجراي يك موجشكن كامل و بي‌نقص فراهم مي‌گردد. اين متغيرهاي متعدد كه، در قالب پارامترهاي محيطي و پارامترهاي سازه‌اي، طرح جانمايي و مقطع اوليه يك موجشكن سنگي را شكل مي‌دهند و سپس توسط پارامترهاي ژئوتكنيكي، پارامترهاي اجرايي، و پارامترهاي نگهداري تكامل يافته و نهايي مي‌گردند تا مقاومت سازه موجشكن را بر اساس معيارهاي پايداري تعيين نمايند، با اندركنش پيچيده‌اي يكديگر را تحت تأثير قرار مي‌دهند و همين موضوع است كه فرآيند طرح و اجراي موجشكن‌هاي سنگي را در زمره مسائل پيچيده مهندسي قرار مي‌دهد كه با تغيير شرايط طراحي از سايتي به سايت ديگر آن را به پروژه‌اي جديد تبديل مي‌نمايد. حساسيت بالاي موجشكن‌هاي سنگي نسبت به تغييرات متغيرها، اين پيش‌بيني منطقي را به وجود مي‌آورد كه با افزايش قابل ملاحظه عمق آب محل احداث به عنوان يكي از فاكتورهاي اصلي، انتظار برخي تغييرات در فرآيندهاي احداث موجشكن‌هاي سنگي به وجود آيد. احداث موجشكن‌هاي بندر خدماتي پارس كه براي نخستين بار در آبهاي عميق جنوب كشور انجام پذيرفت، نشان داد كه با افزايش عمق آب و انجام عمليات، تمهيدات اجرايي جديدي لازم است تا در هنگام ساخت موجشكن، جايگزيني مصالح نامناسب به جاي مصالح مناسب اتفاق نيفتد. در اين مقاله بر اساس تجربيات اجرايي حاصل، كلياتي از جنبه‌هاي اجرايي جديدي كه در احداث موجشكن‌هاي مايل سنگي در آبهاي عميق به وجود مي‌آيد و حتي توانايي ايجاد تغييرات در ساختار آن را فراهم مي‌سازد، مورد بحث قرار مي‌گيرند.

 

بندر خدماتي پارس به عنوان يكي از اين بنادر دو قلو، براي واردات لوازم يدكي و قطعات و ماشين‌آلات موردنياز در مراحل احداث طرح‌هاي منطقه و صادرات محصولات فازهاي پالايشگاهي (گوگرد)، صادرات محصولات صنايع مختلط و صادرات محصولات صنايع نيمه سنگين و تامين سرويس‌هاي خدماتي شناور طراحي گرديده است. اين بندر از نوع بنادر داراي حوضچه چرخش در دريا (offshore Basin) است كه با استفاده از 2 شاخه موجشكن سنگي به طول كلي حدو 3.3 كيلومتر حوضچه‌اي با سطح 65 هكتار را شكل داده است كه 28 هكتار آن حوضچه چرخش و 12.5 هكتار آن به يك حوضچه عملياتي داخلي (sea dock) اختصاص يافته است. تعداد 10 پست اسكله با آبخورهاي 11 الي 15 متر نسبت به پهلوگيري اين بندر را شكل مي‌دهند. سطح ترمينال‌هاي اين بندر در حدود 140 هكتار است كه بخشي از آن با استفاده از حدود 1.5 ميليون متر مكعب مصالح لايروبي شده بخشي از حوضچه چرخش و حوضچه عملياتي از دريا استحصال گرديده است.

موج شكن‌هاي اين بندر شامل يك بازوي اصلي به طول 2990 متر و يك بازوي فرعي به طول 990 متر است. بازوي اصلي كه تا كانتور 22 متر نسبت به CD پيش رفته است داراي حجم عمليات سنگي حدود 1.815.000 مترمكعب و حجم عمليات بتني حدود 100 هزار مترمكعب براي بخش اطاله بوده است و بازوي فرعي كه تا كانتور 18- متر نسبت به CD پيش رفته است داراي حجم عمليات سنگي حدود 750.000 مترمكعب و حجم عمليات بتني 55 هزار مترمكعب بوده است. تراز تاج آنتي فرهاي موجشكن‌ها تا 10+ متر نسبت به CD قرار دارد كه مويد ارتفاع ساختماني 32 متر براي موجشكن غربي و 28 متر براي موجشكن شرقي است. افزايش قابل ملاحظه ابعاد موجشكن، عمق آب، احجام سنگي و مقادير واحدهاي بتني مصرف عامل ايجاد تغييرات بارزي در مراحل اجراي اين موجشكن‌ها نسبت به موجشكن‌هاي سنتي كوچكتر مي‌گردد كه اين تغييرات مي‌تواند فرآيندهاي طراحي را نيز به مقدار زيادي تحت تاثير قرار دهد كه در ادامه مقاله با مرور جنبه‌هاي اجرايي اين موجشكن‌ها، به خلاصه كاملي از مواردي كه بايد در مرحله اجرا مورد توجه و دقت قرار گيرند اشاره شده است.

 ودر ادامه داریم:

روش‌هاي ساخت و عمليات اجرايي

انواع موج شکن

موج شكن‌هاي قائم

موج شكنهاي شيرواني دار

 

 

فایل پاورپوینت 59 اسلایدپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
fileaa_2077276_4761.zip3.8 MB