اطلاعیه فروشگاه

این فروشگاه با هدف رفع نیاز علمی کشور عزیزمان ایجاد گردیده است.

دانلود پاورپوینت آشنایی با تولید بهنگام

دانلود پاورپوینت آشنایی با تولید بهنگام

 

 

 

 

 

 

 

 

تاریخچه 

 سيستم  JIT ابتدا در اوايل دهه 1960 توسط تائيچي اونو در شركت تويوتا Toyota به عنوان ابزاري براي برآورده ساختن خواسته هاي مشتري با حداقل تاخير معرفي و به كار گرفته شد. همين دليل تائيچي اونو به عنوان پدر نظام توليد بهنگام ناميده مي شود. اين نظام در طول بحران نفتي سال 1973 مورد حساسيت وسيعي قرار گرفت و سپس از آن توسط بسياري از سازمانهاي ديگر انتخاب گرديد.

اين روش بر روي افراد، كارخانجات و سيستم ها متمركز بود. JIT  در آغاز به عنوان روشي براي كاهش سطوح موجودي انبارهاي ژاپني مطرح بود.و اما امروزه  JIT به يک فلسفه مديريتي شامل مجموعه اي از علوم و در اختيار گرفتن يک سري از اصول و تكنيک هاي توليد گسترش يافته است.

 

 

هدفJIT

بطور كلي  JIT نوعي فلسفه توليدي است با يک هدف بسيار ساده يعني:" اقلام مورد نياز را با كيفيت مورد نياز، به مقدار مورد نياز و دقيقا در زمان مورد نياز" توليد كنيد.

توليد بهنگام در صورتيكه به شكل مناسب در يک سازمان بكار گرفته شود ظرفيت تقويت مزيت رقابتي سازمان را در بازار به شكل اساسي با كاهش اتلاف ها و بهبود كيفيت محصول و بهره وري توليد دارا خواهد بود.

در ژاپن زمينه هاي فرهنگي قوي درارتباط با ظهور JIT  وجود دارد. توسعه  JIT در كارخانجات توليد تويوتا متاثر از همين فرهنگ قوي بوده است. اخلاق كار ژاپني يكي از اين عوامل است. اخلاق سخت كوشي در مدت كوتاهي پس از پايان جنگ جهاني دوم ظهور نمود و به عنوان يک قسمت مكمل در موفقيت اقتصاد ژاپني ها ديده شد.

 

رويکردها و نگرش ها به JIT

JIT  را مي توان از سه نظر متفاوت مشاهده كرد:

ديدگاه نخست سيستم كنترل كف كارگاه در  JIT بوده و به واسطه استفاده از كارت هاي كابنان نمايان ترين جلوه از رويكرد JIT  را دارا مي باشد.

تكنیک كابنان، شروع به توليد و جريان مواد را با هدف توليد مقدار صحيحي از اقلام و قطعات، زير مونتاژها يا قطعات خريدني دقيقا در محل صحيح و دقيقا در زمان صحيح كنترل مي نمايد

 

ديدگاه دوم ايجاد زمينه مناسب براي بكارگيري كا بنان بوده كه مجموعه اي از تكنيک در زمينه محصول و فرآيندهاي توليدي است. ايجاد اين زمينه، امكان پياده سازي سيستم كابنان را تضمين مي نمايد.

اين مجموعه تكنيک ها شامل طراحي سيستم توليدي، تمركز بر روي موارد مرتبط با

بازاريابي، فروش، طراحي محصول، مهندسي فرآيند، مهندسي كيفيت، چيدمان

كارخانه، و مديريت توليد بوده، تا اجراي  JIT را تسهيل نمايد.

üسومين و مهمترين ديدگاه ، فلسفه توليدي JIT   مي باشد كه پايه و مبناي طراحي، آماده سازي و اجراي سيستم توليدي JIT   مجموعه اي از استراتژهايي اساسي توليدي مي باشد كه هنگامي كه بكار بسته مي شوند پايه سيستم JIT   را شكل داده و بكارگيري سيستم كابنان را تسهيل مي نمايند.
 
 
و در ادامه داریم:
 
ضايعات صفر
موجودي صفر
زمان Set up يا آماده سازي صفر
زمان پيشبرد صفر
جابجايي صفر
تطابق طرح محصول با تقاضاي بازار
تعريف خانواده هاي محصول و توليد جريان مبنا
چيدمان سلولي يا تکنولوژي گروهي GT
رابطه با تامين كنندگان در محيط JIT
تكنيك هاي طراحي سيستم توليدي JIT
تكنيك هاي برنامه ريزي توليد
مزاياي چيدمان U
كاهش زمان صف
بچ يا دسته هاي كوچك توليدي و انتقالي
تعادل خط
استانداردهاي عملياتي
كاهش زمان حمل و نقل
كاهش زمان آماده سازي(Set up)
طراحي محصول براي سادگي در ساخت و مونتاژ
سيستم كانبان KANBAN
انواع كارت هاي كابنان

محدوديت ها jit 

مزایای JIT
 
 
فایل پاورپوینت 59 اسلاید

 

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,800 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
filedoc_2108861_9743.zip608.8k